четверг, 20 октября 2016 г.

Дейл Карнеги " Главный Секрет Общения с Людьми"

      На Земле есть только один способ заставить человека что-нибудь сделать. Задумайтесь! Только один способ. И способ этот в том, что вы должны заставить человека захотеть сделать то, что вам нужно.
       Помните: другого способа не существует. Разумеется, вы можете заставить человека захотеть отдать вам свои часы, наставив на него револьвер. Вы можете заставить своих подчиненных сотрудничать с вами — пока вы не отвернетесь, — угрожая в противном случае их уволить. Вы можете заставить ребенка сделать то, что вам нужно, запугивая или угрожая ему. Но все эти способы имеют свои недостатки и чреваты последствиями.

      Почти все, чего хотят люди, им дается. Все, кроме одного. Одно страстное желание — такое же глубокое и властное, как желание пищи или сна, — редко удовлетворяется. Именно это желание Фрейд и назвал «стремлением к величию», а Дьюи «желанием быть значимым». 
      Линкольн однажды написал в письме: «Любому нравятся комплименты». Вильям Джеймс сказал: «Глубочайшее свойство человеческой натуры — это стремление быть оцененным». Он не употребил слова «желание» или «жажда» признания. Он сказал «стремление».
           В этом и заключена неутолимая и постоянно терзающая человека жажда. Тот редкий человек, который сумеет утолить эту жажду, будет управлять другими людьми, и «даже гробовщик огорчится, когда он умрет».

Спілкування як феномен психології

  Шановні друзі, ви завітали на блог майбутнього психолога!!!


"Будь-яка людська діяльність неможлива поза спілкуванням"

О. О. Леонтьев

    Ознайомлення з таким психологічним феноменом, як спілкування, розпочнемо зі стародавньої притчі. Посеред шляху лежав пес, повз нього проходило безліч людей, і кожен з них, проходячи поводив себе по-різному. Одні обережно обходили боком, щоб не наступити на нього, інші боляче штовхали, щоб не заважав, ще одні охоче жбурляли камінням або голосно на нього кричали. А неподалік сидів старий жебрак. Дивився він на все це та й запитав у пса: "Чому ти тут лежиш?", на що той відповів: "Я шукаю собі доброго хазяїна".
       Суспільство являє собою багатоякісну і багаторівневу систему відношень людини до світу. Воно включає не лише відношення людини до предметного світу, а й до інших людей, з якими вона вступає в прямі і опосередковані контакти, тобто спілкування.
      
      Психологія спілкування— це розділ загальної психології, предметом якого є психологічна специфіка процесів спілкування, які розглядаються під кутом зору взаємовідносин особистості та суспільства. Говорячи про психологічну специфіку, варто мати на увазі, що процеси спілкування можуть бути розглянуті не тільки під психологічним, а й під іншим кутом зору — соціологічним, лінгвістичним та ін.
     Спілкування за своїм походженням і змістом— продукт вітчизняної науки. В англомовній психологічній літературі поширене поняття "комунікація". Семантично "спілкування" і "комунікація" майже збігаються, бо означають "спільність", "з'єднання", "повідомлення".Дамо наукове визначення поняття комунікації, яке зафіксоване у Лінгвістичному енциклопедичному словнику:"Комунікація — специфічна форма взаємодії людей у процесі їхньої пізнавально-трудової діяльності".
       О.О. Леонтьєв розділяє позицію психологів школи Л.С. Ви-готського. Психологічний аналіз показує, що внутрішня, ідеальна діяльність має таку саму будову, як і діяльність практична. Важливою психологічною особливістю діяльності є те, що вона включається в психічну активність окремої особистості та соціально детермінована. О.О. Леонтьев зазначає, що діяльність людини завжди соціальна, незалежно від того, здійснюється вона безпосередньо в колективній формі чи в формі індивідуальної творчої активності. Надалі будемо говорити про такий вияв діяльності, як мовленнєва діяльність, в основі якої лежить процес спілкування.